Gél lak na nechty – postup a odstránenie

 1. Nechty upravíme do požadovaného tvaru.
 2. Úprava nechtovej kožičky: a) zatlačíme ju pomocou pomarančového drievka alebo kovového zatláčatka, pre uľahčenie použijeme zmäkčovač nechtovej kožičky - Cuticle Remover.b) alebo ju orežeme kovovou vidličkou na to určenou.
 3. Na buničinu nanesieme cleaner a nechty odmastíme. Povrch nechtovej platničky zmatníme jemným pilníkom tak, aby sme úplne odstránili lesk a necht zostal matný.
 4. Pre lepšie priľnutie a dlhšiu trvácnosť aplikujeme primer, necháme zaschnúť.
 5. Nanesieme podkladovú vrstvu priehľadného Base/Top gél laku na nechty a necháme vytvrdnúť v UV lampe 36W/2 min.
 6. Nanesieme farebný gél lak, necháme vytvrdnúť v UV lampe 36W/2 min. V prípade potreby nanesieme ešte jednu vrstvu. Pre rovnomerné rozloženie farebných pigmentov gél lak pred použitím pretrepeme.
 7. Ako vrchnú vrstvu pre zafixovanie farby a dokonalý lesk opäť nanesieme priehľadný Base/Top gél lak na nechty, necháme vytvrdnúť v UV lampe 36W/2 min. a pretrieme cleanerom. 

POZNÁMKA: Pri vytvrdzovaní gél laku v UV lampe vzniká na povrchu lepkavá nevytvrdnutá vrstva. Túto je možné zakaždým odstrániť pomocou cleaneru, alebo nanášať ďalšie vrstvy na túto lepkavú vrstvu. Obidva postupy sú správne.

Pri nanášaní gél laku platia podobné pravidlá ako pre UV gél. Nanášame ho asi 1mm od nechtovej kožičky, nesmie zatiecť až k nej. Ak gél lak zatečie ku kožičke, opravíme ho pomocou pomarančového drievka kým nie je vytvrdnutý a až potom dáme do UV lampy.

Gél laky sú určené na spevnenie prírodných nechtov, nie na ich predlžovanie (kvôli redšej konzistencii by sme nevytvorili C-oblúk). Môžeme ich však použiť na nechty predĺžené UV gélom. Pre zachovanie možnosti odstránenia bez brúsenia použijeme na modeláciu gelových nechtov soak off gél.

 

Odstránenie gél laku

 1. Nechty zdrsníme pilníkom alebo blokom, čím sa naruší vrchná vrstva gél laku a umožní jeho ľahšie odstránenie.
 2. Vatové tampóny alebo buničinu navlhčíme acetónom, alebo odstraňovačom gél laku na báze acetónu a priložíme na nechty.
 3. Zabalíme do alobalu a necháme pôsobiť cca 10 minút. (Pre zvýšenie účinnosti môžeme takto zabalené nechty vložiť na 5 minút do UV lampy a zvyšných 5 minút nechať pôsobiť bez lampy). Čas pôsobenia sa môže líšiť pri rôznych druhoch gél lakov.
 4. Odstránime alobal a gél lak zlúpneme. Zvyšky gél laku ľahko odstránime pomarančovým drievkom.
 5. Na záver nechty ošetríme olejčekom alebo iným výživným prípravkom.

 

Späť do obchodu