Päť faktorov pre dokonalú manikúru

Pestované ruky a pekne upravené nechty by mali byť vizitkou každej ženy. Tu je päť základných faktorov pre starostlivosť o nechty, na ktoré by sme nemali zabúdať.

1. Hygiena
Pravidelné umývanie rúk je samozrejmosťou, ale rovnako by to malo byť aj s čistením pod nechtami. Práve oblasť pod nechtami je jedným z najkritickejších miest na tele, kde je najväčšia tendencia hromadenia nečistôt. Na dôkladné vyčistenie nechtov môžeme použiť tvrdú zubnú kefku alebo špeciálnu kefku na ruky. Ruky aj nechty si vždy dôkladne vyčistite pred začatím manikúry.

2. Žiarivé nechty

Ak chcete, aby mali vaše nechty zdravý lesk a peknú farbu, vydrhnite ich citrónom. Citrón je výborný prírodný prostriedok pre rad chorôb a zdravotných problémov, ale je tiež užitočný pomocník pri skrášľovaní. Ako na to? Jednoducho potierajte nechty polkou citróna 2-3 krát do týždňa po dobu 15 minút, napríklad pri sledovaní televízie. Tento postup má tiež posilňujúci účinok. Ak sa vám zdá tento postup príliš zdĺhavý, môžete použiť prípravok na rozjasnenie zažltnutých nechtov Smart White, ktorý obsahuje aktívne bieliace zložky, výťažky z aloe vera a D-panthenol s hydratačnými vlastnosťami.

3. Kožičky

Mnoho ľudí má zlozvyk si nechtové kožičky obhrýzať alebo niekedy až priam masochisticky odtŕhať, čo môže viesť k zavedeniu infekcie alebo iným vážnym poškodeniam prstov a nechtov. Odborníci sa zhodujú, že je lepšie sa nesnažiť si ich ani strihať pri domácej manikúre. Použite radšej pomarančové či bambusové drievko, pomocou ktorého kožičky ľahko zatlačíte, ideálne po kúpeli, keď je pokožka zmäknutá. Môžete použiť aj zmäkčovač kožičky.

4. Leštenie

Aby mali vaše nechty zdravý lesk, musíte pravidelne leštiť nechtové lôžka pomocou leštiacich pilníkov. Týmto spôsobom sa vyhladia zhrubnuté časti a nerovnosti nechtov, vďaka čomu budú nielen vyzerať krajšie, ale taktiež môžete eliminovať štiepenie nechtov. Netreba to však preháňať, aby ste nechtové lôžka príliš nestenčili. Použite len jemné ťahy po povrchu nechtov. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je lepšie leštiť menej, ale častejšie.


5. Vrchná vrstva laku na nechty

Manikúru vždy ukončite vrchnou vrstvou bezfarebného laku, tzv. top coat, ktorý zafixuje váš výtvor a pomôže ho dlhšie uchovať.


Nezabudnite, že nechty budú vyzerať dobre len vtedy, ak aj vaše ruky vyzerajú dobre. Natierajte ich niekoľko krát denne hydratačným krémom a doprajte si raz za čas jemnú masáž rúk  dávkou výživného krému.

Späť do obchodu