Ako správne používať pilníky, brúsne bloky, leštičky

Pilníky/brúsne bloky sú nevyhnutnou pomôckou pri modelácii gelových nechtov. Aj vy si kladiete otázku, ktorý pilník kedy použiť? V tom prípade čítajte ďalej :)

Čísla uvádzané pri pilníkoch vyjadrujú ich drsnosť (zrnitosť). Najdrsnejšie pilníky majú najnižšie čísla.

  • Pilníky alebo bloky so zrnitosťou 80 až 120 sa používajú na prebrúsenie nerovností pri modelácii gélom alebo akrylom, na skrátenie gelových nechtov, na zbrúsenie gélu pri doplňovaní alebo ak chceme gelové nechty úplne odstrániť. Najdrsnejšie pilníky nepoužívame na zbrusovanie prírodných nechtov, aby sme nepoškodili nechtové lôžko.
  • Jemnejšie pilníky so zrnitosťou 150 až 180 používame na prírodné nechty a na jemné dotvarovanie modelovaných nechtov.
  • Najjemnejší pilník 240 je vhodný na prírodné nechty, na ich zmatnenie pred modeláciou gelových nechtov.
  • Leštičky či už v tvare pilníka alebo bloku spravidla obsahujú niekoľko zrnitostí (400/600/1200/4000), kde 400 je jemnučký pilník a 4000 je leštička.

Po vybrúsení (opotrebovaní) hrubého pilníka sa ďalej môže používať ako jemný. Z hygienických dôvodov je po ukončení práce s pilníkom potrebné ho vydezinfikovať vhodným dezinfekčným prípravkom, ešte pre dezinfekciou z pilníka kefkou odstránime zostatok prachu z pilovania.

Pilníky sú vyrábané v rôznych tvaroch, v zásade nie je dôležité, či ide o pilník alebo blok. Dôležitá je drsnosť. Preto odporúčame vyskúšať si čo najviac druhov a tak sa rozhodnúť, ktorý vám najviac vyhovuje. Vybrať si môžete z našej ponuky pilníkov.

 

Späť do obchodu