UV gély a ich rozdelenie

Upravené nechty sú ozdobou ženských rúk. Ak si nedokážete vypestovať pekné prírodné nechty, gélové nechty sú pre vás ideálnym riešením. Predtým ako sa rozhodnete si robiť gélové nechty sama, mali by ste sa oboznámiť s tým, aké UV gély vlastne existujú, kedy a ako sa používajú.

Základné rozdelenie UV gélov:

·         modelovacie gély

·         soak off gély

·         farebné gély

·         3D gély

·         LED gély

·         hybridné gély – gél laky

 

Modelovací UV gél

Modelovací UV gél slúži na modeláciu gelových nechtov na tipy alebo na predĺženie prírodných nechtov na šablóne.  Pri predlžovaní sa UV gély nanášajú na nechty v troch vrstvách (podkladová, stavebná, vrchná). Tieto gély ďalej rozdeľujeme podľa toho, či ide o jednofázový alebo trojfázový systém.

Trojfázový systém

Bonder gel – podkladový gél na nechty. Tento gél je riedkej konzistencie a nanáša sa na nechty ako prvá tenučká vrstva.

Builder gel – stavebný UV gél. Je hustejšej konzistencie, nanáša sa ako druhá vrstva . Modelujeme ním gelové nechty (C-oblúk), zalievame doňho ozdoby a ak je to potrebné, aplikujeme ho vo viacerých vrstvách.

Top coat, Quick finish – vrchný gél na nechty nanášame ako poslednú vrstvu. Po vytvrdnutí je pevný, dodáva nechtom vysoký lesk a taktiež fixuje zdobenie nechtov.

Jednofázový systém

Pri tomto spôsobe modelácie gelových nechtov nám postačí jeden jednofázový gél. Je to v podstate UV gél 3v1, používame ho ako podkladovú vrstvu, stavebnú, a je dostatočne pevný a lesklý aj ako vrchná vrstva. Nič sa však nestane , ak ho skombinujete a ako vrchnú vrstvu použijete klasický Top coat.

Modelovacie gély ďalej rozdeľujeme podľa farby, z čoho vyplýva ich využitie pri rôznych druhoch modelácie:

  • priehľadné UV gély – najčastejšie číre bezfarebné, alebo aj ružové. Priehľadné gély používame na zdobenie nechtov s použitím rôznych ozdôb, na ich zalievanie.
  • kamuflážny gél – plne krycí UV gél, máva rôzne odtiene prírodnej telovej či ružovkastej farby. Používa sa na optické predĺženie nechtového lôžka.
  • french pink – mliečne ružový, stredne krycí gél na nechty. Používa sa pri modelácii francúzskej manikúry na zjemnenie nechtového lôžka, môže poslúžiť aj ako jemná kamufláž.
  • biele UV gély – na biele špičky francúzskej manikúry

 

Soak off gel

Gél na prírodné nechty, ktorý nájdete tiež pod názvami easy off alebo easy vanish. Soak off gély sú určené na prírodné nechty, na ich spevnenie, ale nie na predlžovanie. Rozdelenie soak off gélov je podobné ako pri modelovacích géloch. Zásadný rozdiel je v odstraňovaní gélu z nechtov. Na rozdiel od klasických UV gélov sa nemusí zbrusovať, ale dá sa odstrániť pomocou acetónu.

 

Farebné gély

Farebné gély používame na zdobenie nechtov, vytváranie rôznych vzorov, farebných špičiek, ale aj na jednoduché pogélovanie celej plochy nechtového lôžka, kedy výsledný efekt pôsobí ako nalakované nechty. Takto ozdobené nechty zafixujeme vrchným gélom. Výber odtieňov je naozaj široký. Či už ide o neónové, pastelové, termo gély, glitrové, perleťové alebo rôzne iné farebné gély, rozhodnutie je len na vás.

 

3D gél

3D gély sú určené na modeláciu vlastných 3D ozdôb. Môžu byť rôznych farieb a sú hustej konzistencie. Ozdoby tvarujeme pomocou štetca alebo pomarančového drievka, ktoré počas modelácie namáčame do čističa, aby sa 3D gél nelepil.

 

LED gél

Ide o špeciálny gél na nechty, ktorý tvrdne v LED lampe, ale aj v klasickej UV lampe. Tvrdnutie v LED lampe trvá asi 30 sekúnd, v UV lampe 60-180 sekúnd. Tieto časy sú len orientačné, presné časy sa môžu mierne líšiť pri jednotlivých výrobcoch.

 

Gél lak

Gél laky sú špeciálne gélové laky, ktoré sa vyznačujú vlastnosťami UV gélu a jednoduchosťou nanášania, ako laky na nechty.  Je to vlastne UV gél vo fľaštičke so štetcom. Na rozdiel od obyčajných lakov na nechty sa musí nechať vytvrdiť v UV lampe, vďaka čomu vydrží na nechtoch 2-3 týždne krásne lesklý a bez poškodenia. Radíme ho tiež medzi soak off gély, pretože sa dá ľahko odstrániť z nechtov pomocou acetónu.

Späť do obchodu