UV lampy na gelové nechty

Pri modelácii gelových nechtov nesmieme zabudnúť na jednu nevyhnutnú pomôcku, a tou je UV lampa. Bez nej žiadny UV gél, gél lak ani bio gél nestvrdne. Ako už z názvu UV gél vyplýva, na jeho vytvrdnutie je nevyhnutné UV žiarenie. Pod vplyvom UV žiarenia dochádza k chemickej reakcii – polymerizácii, čo je vlastne stvrdnutie gélu.

 

Rozdelenie UV lámp podľa výkonu

4 – žiarivkové UV lampy

Najčastejšie sa stretávame s 36W UV lampami, ktoré majú 4 žiarivky (každá po 9W). UV gél v nich tvrdne cca 2 minúty. Tieto lampy sú veľmi praktické, nakoľko do nej vložíte celú ruku, alebo dokonca aj dve (na seba). Okrem toho sú vybavené časovačom, čo značne uľahčuje prácu. Ak sa chystáte robiť gelové nechty profesionálne, táto lampa bude pre vás nevyhnutnosťou.

1 – žiarivkové UV lampy

Malé lampy s jednou 9W žiarivkou. Tieto lampy sú vhodné len na domáce použitie, ak sa chystáte robiť nechty len sebe. Vytvrdnutie UV gélu trvá približne 4 minúty. Nevýhodou je, že do tejto UV lampy sa nezmestí celá ruka. Treba zvlášť nechať vytvrdiť prsty ruky a zvlášť palec. Keď zrátame čas potrebný na vytvrdnutie obidvoch rúk, samozrejme vo viacerých vrstvách, dostaneme niekoľkonásobné predĺženie času vytvrdzovania oproti štvoržiarivkovej UV lampe. Jednožiarivkové UV lampy obyčajne nemajú časovač.

Menej často sa môžeme stretnúť so 14W lampami (dve žiarivky po 7W), 18W alebo 45W.

LED lampa

Na rozdiel od UV lámp, LED lampa obsahuje LED diódy, ktoré netreba vymieňať. LED lampy majú oveľa dlhšiu životnosť (až 50 000 prevádzkových hodín), nižšiu spotrebu energie, a v neposlednom rade oveľa kratšiu dobu vytvrdnutia gélu. LED gély tvrdnú už za 30 sekúnd, no v LED lampe môžeme vytvrdzovať aj UV gély, ktorým sa takisto skracuje doba vytvrdnutia.

 

Prídavné funkcie UV lámp

Časovač – elektronický vypínač, ktorý vypne lampu po uplynutí nastavenej doby. Väčšina UV lámp má časovač na 120 sekúnd, niektoré na 120 a 180 sekúnd. V súčasnosti je časovačom vybavená už každá UV lampa, dokonca už aj niektoré jednožiarivkové.

LCD displej - pri novších typoch UV lámp si môžete čas nastaviť sama po sekundách na digitálnom displeji.

Senzor pohybu - snímač, ktorý sám zapne lampu po vložení rúk.

Sušička – na vytvrdnutie gelových nechtov nemá vplyv, nakoľko UV gély tvrdnú jedine pri pôsobení UV žiarenia. Je však výbornou pomôckou pri sušení nalakovaných nechtov.

 

Najdôležitejším parametrom pri výbere UV lampy je jej výkon. Cena klasickej štvoržiarivkovej UV lampy je okolo 30 €. Za lampu s ďalšími prídavnými funkciami si priplatíte niekoľko desiatok eur navyše.

Pozrite si našu aktuálnu ponuku UV lámp

Späť do obchodu